Kaizen ir koncepts un mūsu pieeja. Tulkojumā tas nozīmē “pastāvīga attīstība”. Tas ir veids kā mēs darām lietas un galvenais princips, kas virza mūs uz kopēju kvalitāti.

Mūsu mērķis ir kļūt par labāko paraugu starp veselīga dzīves veida piekritējiem un sporta vidē darbojošiem cilvēkiem Latvijā. Nodrošināt vidi, kur katrs iesaistītais cilvēks var sevi nepārtraukti attīstīt un sasniegt savus izvirzītos mērķus.
Mūsu misija ir popularizēt veselīgu un aktīvu dzīves veidu. Izmantojot Kaizen 5 elementus, nozares profesionāļi palīdzēs uzlabot dzīves kvalitāti un sasniegt sev izvirzītos mērķus. Kaizen ir vairāk kā sporta treniņš, tā ir vide, kas iedvesmo, atbalsta un palīdz sasniegt savus mērķus ar kustību palīdzību.

Domāšanas veids (mindset)
Tā ir prāta disciplīna ar izaugsmes veicinošu domāšanu. Fokuss ir vērsts uz procesu un personīgo izaugsmi. Izvēloties un ievērojot uz attīstību mērķētus ieradumus tiek veicināta labsajūta un uzlabotas fiziskās spējas. Ar mērķtiecīgu un gudru darbu, kas iet roku rokā ar pozitīvu izaugsmes domāšanu, mēs varam pārvarēt sev uzliktās robežas un sasniegt sev izvirzītos mērķus.

Uzturs (nutrition)
Veselīga uztura pamatprincipi ir dažādība, sabalansētība un mērenība. Lai sasniegtu sev izvirzītos mērķus ir jānodrošina, ka organisms tiek nodrošināts ar tam nepieciešamo enerģiju slodzes laikā, uzturvielām priekš atjaunošanās procesiem, kā arī priekš kvalitatīvas organisma darbības regulēšanas.

Kustība (movement)
Kustība ir centrālais elements, kuru tiešā veidā ietekmē visi pārējie Kaizen elementi. Lai sasniegtu sev izvirzītos mērķus, izbaudītu dzīvi un uzlabotu tās kvalitāti ir nepieciešamas regulāras fiziskas aktivitātes. Šīs aktivitātes ir jāpielāgo katra cilvēka individuālajiem mērķiem un prasmēm gan profesionāliem sportistiem, gan aktīva dzīvesveida piekritējiem.

Atjaunošanās (recovery)
Atjaunošanās ir svarīga sastāvdaļa jebkurā treniņu programmā. Tā ļauj ķermenim un prātam efektīvāk atjaunoties kā arī labāk sagatavoties nākamajām slodzēm. Pārmērīga slodze, atpūtas dienu trūkums vai disciplīnas un ikdienas režīma neievērošana var novest līdz pārslodzei. Šādā scenārijā organisms nespēj pietiekami atjaunoties starp slodzēm kā rezultātā tas noved līdz pasliktinātam sniegumam. Atjaunošanās stūrakmeņi ir miegs un uzturs, kur abiem jābūt gan kvalitatīviem, gan pietiekamā daudzumā.

Zinātne (science)
Treniņprocess ir balstīts uz zinātniski pierādītiem principiem un metodēm. Funkcionālā testēšana / diagnostika sniedz pamatinformāciju, lai izveidotu individuāli pielāgotas treniņu programmas atbilstoši vecumposma īpašībām un fiziskajām spējām kā arī lai sekotu līdzi progresam. Gan funkcionālās testēšanas, gan trenēšanas objektivitāti un efektivitāti uzlabo mūsdienīgu un inovatīvu tehnoloģiju izmantošana. Procesa laikā tiek veikti novērojumi, pētījumi un eksperimenti, veicinot jaunu zināšanu iegūšanu. Šīs zināšanas tālāk tiek nodotas vadot semināros un publicējot zinātniskos rakstus ar mērķi attīstīt sporta un veselības jomu.